Patero zázračných bylinek z domácích květináčů léčí i chutná
26. 10. 2015 11:30:47

Patero zázračných bylinek z domácích květináčů léčí i chutná

Následující bylinky vás zbaví nevolnosti, bolesti hlavy i oparů, osvěží dech, jsou skvělé k dochucení různých pokrmů a navíc v květináči poslouží i jako hezký doplněk do domácnosti.

Zatímco v dnešní době při prvních známkách zdravotních obtíží spěcháme do lékárny na rohu ulice a na pomoc voláme chemii, ještě za našich babiček se využívalo především přírodních přípravků. Mezi nimi i následujících bylinek, které s úspěchem vypěstujete také v bytě:

Bazalka

Bazalku pořídíte předpěstovanou přímo v květináči, k dostání je třeba na různých farmářských trzích. Rostlina miluje světlo a potřebuje dostatečnou vláhu. Je také citlivá na mráz. V bytě se jí bude dařit nejlépe při běžné pokojové teplotě.

Odměnou za péči vám bude nejen možnost univerzálního použití bazalky v kuchyni, ale i plejáda zdravotních účinků. V gastronomii se čerstvé či sušené listy bazalky hodí například do zeleninových salátů, k těstovinám, různým masům, rybám a mořským plodům. Bazalka podporuje žaludeční činnost, napomáhá trávení a podporuje chuť k jídlu. Krom toho urychluje hojení ran, zahání migrénu, zabírá proti zácpě a působí příznivě na psychiku.

Více o bazalce, jejím použití a léčivých účincích se dočtete v samostatném článku: Zázračné bylinky: Bazalka

Máta

Máta je poměrně nenáročnou rostlinou a pěstovat ji zvládne opravdu každý. Když to řekneme zjednodušeně, vystačí si se sluníčkem, dostatkem vody a teplotou alespoň 10ºC. V bytě se jí proto daří skvěle.

V kuchyni najde využití máta čerstvá i sušená. Velmi lahodná je její kombinace s různými druhy ovoce, hodí se ale i do různých dezertů nebo nápojů (je libo Mojito?). Málokdo pak odolá šálku osvěžujícího mátového čaje. Ani co do léčebných vlastností nepřijedete zkrátka. Máta zabírá například na žaludeční nevolnost a proti zvracení, obecně přitom napomáhá trávení a zmírňuje nadýmání. Odvar z máty pak doporučujeme nejen při zánětech dásní a bolestí zubů, ale i pro odstranění zápachu z úst a osvěžení dechu.

Petržel

Na rozdíl od bazalky a máty petržel nepotřebuje tolik slunce. Hlavní je zajistit dostatečnou vláhu a půdu bohatou na živiny. Stejně jako ostatním, také petrželi plně vyhovují podmínky pěstování v bytě.

V kuchyni lze petrželí ochucovat například polévky a pokrmy s vejci. Použít se dá i jako ozdoba a estetické osvěžení celé řady jídel. Pravidelná konzumace čerstvé petržele vyčistí a zjemní pleť, zároveň prospívá zraku. Petržel je plná vitaminů a minerálů, podporuje tvorbu krve (rozšiřuje artérie), má příznivé účinky na trávení a využívá se při problémech s močovým měchýřem.

Rozmarýn

Tato středomořská bylina vyžaduje především hodně světla, jinak si podobně jako máta vystačí s teplotou nad nějakých 10ºC. Rozmarýn je citlivý na přílišnou vlhkost a přelití, tak se při zalévání nenechávejte unést. Je také náchylný na plísně, proto se vyhněte kropení listů.

V gastronomii bývá rozmarýn součástí provensálského koření, používá se ale i samostatně. Jeho listy a výhonky (čerstvé i sušené) se hodí např. k dochucení polévek, bramborových a rajčatových pokrmů, zeleninových salátů, pizzy, mletých masových směsí a různých druhů masa včetně zvěřiny. Připravit lze i chutný rozmarýnový čaj. Rozmarýn má dezinfekční a antiseptické účinky, podporuje paměť a koncentraci, zvyšuje chuť k jídlu, posiluje imunitu, zlepšuje prokrvení a zmírňuje nadýmání. Rozmarýnový nálev je navíc skvělým přírodním přípravkem pro čištění problematické pleti.

Tymián

Tymián je rostlinou, která má ráda teplo a dostatek světla. Tymián prosperuje nejlépe v suché, lehké a dobře propustné půdě. Proto naopak není žádoucí přehánět to se zaléváním. Také tymián je nenáročný na pěstování a přežije i v bytě, proto je vhodný i pro zahrádkařením nepolíbené jedince.

Čerstvé či sušené listy tymiánu doporučujeme použít k okořenění různých druhů mas a masových pokrmů, polévek, těstovin, brambor, zeleninových ale i ovocných salátů. Také tymián mnohdy bývá, stejně jako rozmarýn, součástí provensálského koření. V roli přírodního léčiva působí protizánětlivě a antisepticky, zabírá tak na různé bakterie, plísně a parazity. Pomáhá také mírnit kašel, používá se proti průjmu a při zánětech zažívacího traktu. Tymiánové čaje mají stimulační účinky, tymiánový olej je zase vyhledávanou zbraní proti nepříjemné migréně.

Autor: Patrik (Farma v kapse)