Přírodní lékárnička: Brusinky
8. 10. 2015 13:51:24

Přírodní lékárnička: Brusinky

O blahodárných účincích brusinek vědělo už původní obyvatelstvo Ameriky, posléze brusinky začali konzumovat také evropští osadníci, z nichž mnohým pomohly přežít. Přírodní zásobárny vitaminů a antioxidantů mají své místo také dnes.

Ať už dáte přednost nakyslým čerstvým plodům, rádi si dopřejete sušené, nebo se můžete utlouct po brusinkách zavařovaných, benefity vás neminou. Jen pozor na přidaný cukr v některých produktech (džus, sušené plody). Ten naopak zdraví nijak neprospívá.

Ideální na močový měchýř i opar

Brusinky jsou všeobecně považovány za ideální potravinu pro udržování zdravých močových cest a močového měchýře. Díky antibakteriální kyselině hippurové a dalším látkám (tzv. protoantokyanidiny) dokáží brusinky odrazit potenciální infekce (z drtivé většiny způsobované uchycením bakterií E. Coli na stěnách močových měst).

Fungují také jako přírodní probiotikum, účinně bojují proti virovému oparu na genitáliích (způsobených virem HSV-2), předcházejí žaludečním vředům, tvorbě ledvinových kamenů a dokonce i rakoviny.

Skvělé i na zuby či při hubnutí

Brusinky dále zlepšují funkci cév, mají příznivý vliv na hladinu cholesterolu v krvi a snižují hladinu bakterie Streptococus mutans ve slinách (ta je hlavním viníkem vzniku zubního kazu). Vzhledem k vysokému obsahu vitaminu C jsou brusinky taktéž skvělou prevencí proti chřipce a nachlazení.

Vitamin A pak zabraňuje zánětu očních spojivek a vitamin E jakožto důležitý antioxidant chrání buňky před volnými radikály a předchází vzniku nádorových onemocnění (již zmiňovaná rakovina). Nakonec zmiňme i pozitivní vliv konzumace brusinek na mužskou potenci a mužské libido či vhodnost zařazení brusinek do jídelníčku při redukční dietě (kvůli obsahu vlákniny).

Upozornění nakonec: Také brusinek moc škodí. Jezte je na kila a nejspíš vás čeká podrážděný žaludek s pořádným průjmem.

Autor: Patrik (Farma v kapse)