Zázračné bylinky: Bazalka
4. 11. 2015 11:47:12

Zázračné bylinky: Bazalka

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je jednoletá rostlina dorůstající výšky 20-40 cm. Díky svému složení poslouží dobře nejen v kuchyni, ale také při léčbě řady zdravotních patálií.

Jak o bazalku pečovat:

Bazalku můžete pěstovat klidně doma za oknem. Dnes ji pořídíte předpěstovanou přímo v květináči, k dostání je například často na farmářských trzích. Bazalka je náročná na živiny, nejlépe se jí proto daří v dobře propustné a humózní půdě (např. hlinitopísčitý substrát). Jen myslete na to, že je třeba hodně ji zalévat. Pokud ji necháte vyschnout, bude mít kožovité listy. Ale pozor, rostlině stejně tak škodí i přebytek vody.

Bazalka potřebuje dostatek slunečního svitu, takže ji umístěte vhodně na okno (v teplejších měsících vydrží klidně na balkóně). Je také citlivá na mráz. V bytě se jí bude dařit nejlépe při běžné pokojové teplotě.

Zdravotní účinky bazalky:

Bazalka přináší celou řadu zdravotních benefitů. Podporuje chuť k jídlu, zbavuje plynatosti, účinkuje proti zácpě, působí protizánětlivě a využívá se na bolesti kloubů či revma. Listy můžete zalít horkou vodou a připravit si lázeň na bolavé nohy.

Bazalka urychluje hojení ran a štípanců od hmyzu (silice zmírňuje svědění), pomáhá při nespavosti, zbaví i bolestí hlavy. Známy jsou její příznivé účinky na lidskou psychiku. Zkuste ji, pokud potřebujete zklidnit pocuchané nervy. Éterický olej z bazalky zase zažene únavu a dodá energii.

Využití bazalky v kuchyni:

Bazalka má mírně peprnou chuť a vyznačuje se sladce kořeněnou vůní s nádechem hřebíčku a anýzu. V gastronomii ji můžete s úspěchem využít čerstvou i sušenou (respektive její listy).  Rostlina je velmi univerzální. Ideální je k použití v bezmasých pokrmech, zeleninových salátech, polévkách, omáčkách, hodí se na pizzu, k těstovinovým jídlům i k rýži. Dobře chutná ovšem i k vepřovému, hovězímu a kuřecímu masu, k rybám či k mořským plodům.

Bazalku lze dobře kombinovat také s dalšími druhy koření. Vhodně se doplňuje například s pažitkou, oreganem, rozmarýnem, tymiánem, kari, petrželkou, mátou nebo kurkumou. Asi nejznámější bazalkové kombo je v podstatě synonymem středomořské kuchyně a vzniká spojením bazalky, rajčat, česneku, citronu a olivového oleje. Během vaření bazalkou ochucujeme až těsně před dokončením.